Interiérové farby

Vzorkovník farieb

Farby pre každú domácnosť a nebytové priestory

Pri vytváraní nového domova či renovácii starého zohrávajú farby dôležitú úlohu. V závislosti od výberu farby do interiéru môže priestor vytvárať alebo vysielať emócie, ktoré majú potom vplyv aj na našu náladu. Dokonca si ich vraj vyberáme podvedome, v závislosti od toho, ako si dané farby spájame s určitými príjemnými pocitmi či zážitkami. Interiérové farby na steny však plnia aj inú ako len „emočnú“ funkciu. Môžu priestor opticky zosvetliť a rozšíriť či naopak stmaviť a zmenšiť. Použitie správnych odtieňov farby na steny alebo ich kombinácie vytvára spojenie medzi rozličnými časťami interiéru a taktiež prepojenie medzi interiérom a exteriérom.

Uno

Untitled-1
Vysokoumývateľná farba so zamatovým vzhľadom pre interiér a exteriér
zobraziť podrobnosti
Antartica

antartica
Umývateľný farba paropriepustná, rýchloschnúca

zobraziť podrobnosti
Wall cream

wall-cream
Farba s vysokou krycou schopnosťou, priedyšná pre interiér

zobraziť podrobnosti
Marconella

marconella
Farba s vysokou krycou schopnosťou, priedyšná pre interiér

zobraziť podrobnosti
Arum

arum3
Farba s vysokou krycou schopnosťou, priedyšná bez zápachu pre interiér
zobraziť podrobnosti
Superconfort

SUPERCONFORT
Tepelnoizolačná farba, antikondenzačná, protiplesňová, priedyšná
zobraziť podrobnosti
Combat 777

777-vedro
Hygienický (zdravotnícky) náter, priedušný proti plesniam pre interiér
zobraziť podrobnosti
Combat 999 EW

999-vedro
Protiplesňová farba pre interiér s vysokou vlhkosťou (kúpelne, kuchyne, pivnice..)
zobraziť podrobnosti
Acrisyl pittura liscia

Acrisyl-Pittura-Liscia
Silikónová farba proti plesniam a machom, matná pre exteriér a interiér
zobraziť podrobnosti

Ako skombinovať farby vo vašom interiéri?

Interiérové farbyTón v tóne je istota

Interiérové farby do domácnosti – Najjednoduchšou technikou pri kombinácii viacerých farebných odtieňov je použitie farieb „tón v tóne“ napr. žltá, vanilková a krémová alebo krémová, hnedá, a béžová. Táto technika znamená decentný a elegantný výsledok, príjemný pre každé oko. Je istotou, na ktorú môžete staviť v prípade, že nechcete s farbami v interiéri priveľmi experimentovať.

Minimalizmus s bielou

V rámci minimalistického štýlu nič nepokazíte ani kombináciou akejkoľvek (pre vás príjemnej) farby s nadčasovou bielou farbou. Avšak, kým niekto na bielu farbu nedá dopustiť pre jej neutralitu a možnosť dať vyniknúť doplnkom, na iných môže pôsobiť snehobiela chladne a preto volia radšej možnosť výberu z farebných odtieňov alebo ich kombinácie.

KontrastKontrast pre náročných

Ak chceme priestoru dodať iskru, možnosťou je použitie kontrastných farieb. Pre dosiahnutie súladu medzi farbami je ideálne použiť maximálne tri odtiene farieb, pričom dva sú príbuzné a tretí je kontrastný. Ten sa následne použije na najmenšiu plochu, prípadne na detail, aby nepôsobil v miestnosti príliš rušivo. Takýmto príkladom je kombinácia hnedá, béžová a červená, ktorá pri správnom zladení môže vytvoriť veľmi zaujímavý efekt.

Veselé farby a netradičné kombinácie

Pre tých, ktorí sa neboja zaexperimentovať a majú radi veselé interiérové farby, odporúčame menej častú kombináciu pastelových farieb, akými sú napr. žltá – modrá, čokoládová – levanduľová alebo ružová – zelená. Pri výbere a kombinovaní interiérových farieb treba mať stále na pamäti, že menej je viac, ale aj to, že vo vašej domácnosti sa máte cítiť príjemne a spokojne v prvom rade vy a tak sa nemusíte vždy riadiť iba podľa najaktuálnejších trendov z oblasti interiérového dizajnu ani radami vašich známych. Jednoducho výber farieb ponechajte na svojej intuícii a vlastnom vkuse.

Vyberte si správne interiérové farby

Farby do interiéruDôležité kritérium pri výbere farby na stenu je tiež typ interiérovej farby a to podľa jej vlastností. Interiérové farby San Marco spájajú v sebe optimálnu kombináciu charakteristík ako sú oteruzvdornosť alebo umývateľnosť, priedyšnosť, matný vzhľad, krycia schopnosť a nízke zadržiavanie prachu.

 

Naše interiérové farby taktiež disponujú vlastnosťami ako odolnosť voči plesniam, ale aj tepelnoizolačná schopnosť, antikondenzačná schopnosť a pretože nám záleží na Vašom pohodlí sú farby na stenu od spoločnosti San Marco bezrozpúšťadlové, ekologické výrobky rešpektujúce človeka a jeho životné prostredie. Čo je však najlákavejšie, umožňujú nasťahovať sa do priestoru ihneď po vymaľovaní.

Príprava na maľovanie

Fraby ProfiPaintPríprava na maľovanie však nespočíva iba v správnom výbere interiérových farieb. Vyžaduje si aj kvalitný penetračný náter, ktorý taktiež nájdete v našej ponuke produktov. Pre klasické interiérové farby vám odporúčame penetračný náter ATOMO, ktorý sa na stenu nanáša v dvoch vrstvách niekoľko hodín pred začiatkom samotného maľovania. Jeho výhodou je, že neobsahuje rozpúšťadlo a tak je vhodný hlavne do interiérov, keďže nezanecháva žiaden zápach.

Po vyschnutí penetračného náteru môžete začať maľovať. Pri nanášaní interiérových farieb na stenu je výhodou aspoň minimálna prax či rady od skúsenejších, aby bol výsledný efekt naozaj taký, ako ste si predstavovali. Dôležité je napr. rovnomerné rozotretie farby, aby ste dosiahli celistvosťjednotnosť interiéru.

Interiérové farby od ProfiPaint

Interiérové farby od firmy ProfiPaint vám zaručia tú najvyššiu kvalitu. Vzorkovník farieb do interiéru San Marco obsahuje viac ako 1200 odtieňov, ktoré Vám v našej predajni namiešame na počkanie. Stačí si len vybrať ten pravý odtieň a typ farby, ktorá Vám sadne na mieru. Ak si na vymaľovanie svojho interiéru netrúfate sami a chcete ho zveriť do rúk skutočným profesionálom, môžete využiť naše služby.