PROFIPAINT | BRATISLAVA, ROŽŇAVSKÁ 1 | 8.00 - 12.00 13.00 - 17.00 (Pon - Pia)
+421 903 404 131     profipaint@profipaint.sk
Zatepľovanie2019-01-16T09:43:20+00:00

V súčasnej dobe výrazného zvyšovania cien energií je zatepľovanie budov veľmi aktuálne hlavne z dôvodu finančných úspor pri užívaní budov. Takisto môžeme odstrániť aj nadmernú vlhkosť v stavebných konštrukciách, z ktorej vznikajú poruchy na konštrukciách ako: kondenzácia vody na stenách, stropoch (podlahách), rosenie okien a z toho vyplývajúci výskyt plesní na obvodových konštrukciách, statické poruchyv dôsledku teplotných dilatácií, tepelná nepohoda v budovách (poklesy vnútorných teplôt pri prerušení vykurovania v zimnom období a vzostup vnútorných teplôt v letnom období). Zateplenie tiež zabezpečuje nové architektonické stvárnenie budovy, farebné a štrukturálne riešenie.

Zateplenie domu

Ponúkame vám kompletný servis pri realizácii zateplenia vášho domu. Zabezpečíme obhliadku domu a poradenstvo pri výbere hrúbky a typu izolačných materiálov a povrchovej úpravy.

Pred začiatkom zatepľovacích prác stavbu pripravíme zakrytím okien, dverí, chodníkov a montážou lešenia. Po realizácii zateplenia zabezpečíme demontáž lešenia, odvoz vzniknutého odpadu, upratanie stavby.

Neváhajte nás kontaktovať telefonicky, e-mailom alebo využite kontaktný formulár.

Zatepľovanie – cesta za lepším a kvalitnejším bývaním

Zatepľovanie obvodových stien budov, či už ide o rodinné alebo panelové domy, je v súčasnosti veľkým trenom vyplývajúcim hlavne zo snahy minimalizovať tepelné únikové mosty a tým znížiť náklady na vykurovanie. Je všeobecne známe, že náklady bežnej domácnosti na energie značnou mierou odkrajujú z rodinného rozpočtu a to najmä čo sa týka vykurovania, na ktoré sa spravidla minie najviac finančných prostriedkov. A keďže najväčší únik tepla je práve cez obvodové steny a okná, má kvalitné a bezchybne prevedené dodatočné zateplenie starších budov spojené s výmenou starých okien za nové výrazne priaznivé účinky na poskytnutie tepelnej ochrany a zníženie tepelných strát aj o niekoľko desiatok percent.

Aké výhody ešte zatepľovanie budov ponúka?

Okrem spomínaného ekonomického a energetického hľadiska je nezanedbateľnou výhodou aj zlepšenie technického stavu a predĺženie životnosti zateplenej budovy, pretože zateplením je murivo chránené pred vonkajšími poveternostnými vplyvmi, ako je napr. dážď alebo vietor a nedochádza ani k premŕzaniu muriva.

Ďalšou výhodou je aj zvýšenie tepelnej pohody v zateplenom dome nielen počas zimného obdobia, kedy zatepľovanie chráni pred zimným chladom prenikajúcim z obvodových múrov ale aj počas leta, kedy poskytuje ochranu pred letnými horúčavami. Netreba však zabúdať ani na ekologický prínos zatepľovania, ktorý priamo súvisí s nižšou spotrebou dodávok tepla, čím sa znižuje vypúšťanie CO2 do ovzdušia. Taktiež celkový estetický dojem je po zateplení oveľa atraktívnejší.

Dva rôzne spôsoby zatepľovania

Ak ste sa rozhodli pre zateplenie vašej nehnuteľnosti, stojíte pred rozhodnutím aký materiál si pre zateplenie vybrať. Zvažujete či sa rozhodnúť pre minerálnu vlnu, penový polystyrén alebo drevovláknité dosky? Výber správneho izolantu je pre kvalitu zateplenia veľmi dôležitý a musí byť prispôsobený konkrétnemu typu nehnuteľnosti, ktorú plánujeme zatepliť, teda podľa toho, či ide napr. o starší dom alebo novostavbu, pretože je dôležité aký typ muriva zatepľujeme (napríklad plnú pálenú tehlu alebo pórobetón). Okrem výberu správneho izolantu je dôležitá aj správne zvolená hrúbka izolačného materiálu.

Prvá možnosť – minerálna vlna

Zatepľovanie minerálnou vlnou má hneď niekoľko výhod. Keďže je vyrobená prevažne z nerastných (vo vysokej miere nehorľavých) surovín, má dobré protipožiarne vlastnosti a dokáže účinne zabraňovať šíreniu požiaru, čím zvyšuje bezpečnosť stavby. Práve použitie prírodných a recyklovateľných materiálov z ekologického hľadiska minimalizuje nepriaznivý dopad na životné prostredie, čo je tiež nezanedbateľným plusom tohto izolantu. Pri všetkých týchto týchto výborných ekologickýchprotipožiarnych i tepelno-izolačných vlastnostiach či dobrej priedušnosti materiálu, má minerálna vlna aj veľmi dobré akustické vlastnosti, ktoré vychádzajú z jej schopnosti tlmiť a pohlcovať hluk. Pri všetkých týchto kvalitách minerálnej vlny však treba počítať aj s o niečo vyššou nákupnou cenou ako napríklad pri penovom polystyréne.

Druhá možnosť – penový expandovaný polystyrén

Veľmi často používaným materiálom na zeteplenie obvodových múrov budov je klasický penový expandovaný polystyrén, ktorý je cenovo dostupnejší a medzi jeho najväčšie výhody patrí minimálna hmotnosť a jednoduchá aplikácia. Penový polystyrén je odolný voči vlhkosti, čím si zachováva svoje tepelno-izolačné vlastnosti ale v porovnaní s minerálnou vlnou je jeho priedušnosť aj zvuková izolácia oveľa nižšia. Ešte lepšie tepelno-izolačné vlastnosti ako klasický biely penový polystyrén má polystyrén sivej farby, ktorý je vyrábaný s pridaním grafitu. Pre zvýšenú požiarnu bezpečnosť by mal byť v súčasnosti penový polystyrén na zatepľovanie dostupný iba v samozhášavom prevedení.

Zatepľovanie musí byť prevedené odborne!

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek typ a hrúbku izolantu (ideálne je, ak vám poradia odborníci), je veľmi dôležité, aby bolo celé zatepľovanie prevedené odborne a kvalitne v súlade s pracovnými postupmi, lebo iba tak budú zachované jeho tepelno-izolačné vlastnosti. Návratnosť vašej nemalej investície do zatepľovania záleží teda nielen na kvalite materiálu ale aj na kvalite prevedenia prác, je preto dôležité osloviť len naozaj skúsených odborníkov s dobrými referenciami a firmy s niekoľkoročnými skúsenosťami ako napríklad našu firmu PROFIPAINT. Ponúkame vám totižto záruku, že vaša investícia nevyjde nazmar ale splní svoj účel!