titulka
Tento článok pre Vás napísal PROFIPAINT

Tento článok pre Vás napísal PROFIPAINT

Sme certifikovaní predajcovia produktov a realizátori náterov San Marco

Ako odstrániť pleseň zo steny

Niektoré stavby sú k nej prirodzene náchylné, v iných prípadoch vzniká chybou ľudí, ktorí ju obývajú. Vo všeobecnosti však platí, že vo väčšine prípadov je pleseň na stene pomerne jednoducho riešiteľný problém 🙂 Predítete tak riziku vzniku zdravotných problémov aj ich neželanému vzhľadu. Ako na to? V tomto blogu si to vysvetlíme.

Ako vzniká pleseň

Najčastejším dôvodom vzniku plesne na stenách je nedostatočné vetranie priestoru. Z toho dôvodu sú obvykle vidieť v kúpeľniach prípadne kuchyniach – na oboch miestach vzniká teplo (počas sprchovania a varenia). 

Dôvodom na vznik plesní však môže byť aj samotná stavba – či už z dôvodu zatekania, jej nedostatočného vysušenia alebo nesprávneho vykurovania. Vo väčšine prípadov však platí prvý dôvod, preto odporúčame pravidelne vetrať 🙂

Zdravotné riziká plesní

V prípade, že žijete dlhodobo v priestore, v ktorom sa vyskytujú plesne, riskujete vznik viacerých zdravotných problémov. Od alergií a astmy, cez zápaly dýchacích ciest až po migrény či atopický ekzém. Za všetko môžu spóry, ktoré plesne produkujú, dostávajú sa do vzduchu a my ich následne dýchame. 

Plesne teda nepredstavujú iba estetický problém, ale aj seriózne zdravotné riziko, ktorému treba predchádzať.

Ako odstrániť pleseň dočasne

Pokiaľ hľadáte rýchle riešenie, je veľmi pravdepodobné, že jeho nástroj už máte doma. Je ním neriedený biely ocot, ktorý dokáže zabiť približne 80% plesní. Stačí ho naniesť handričkou alebo hubkou na zasiahnuté miesto a vyčistiť ho.

Rôzne prípravky proti plesniam viete kúpiť aj v ktorejkoľvek drogérií a podobne ako ocot sa vyznačujú dobrou schopnosťou ničiť plesne. V oboch prípadoch však upozorňujeme, že ide pravdepodobne o dočasné riešenie a plesne sa skôr či neskôr vrátia. Pokiaľ s nimi teda chcete naozaj „zatočiť“, pripravte sa na zľahka zložitejší postup 🙂

Ako odstrániť pleseň trvalo

Pokiaľ chcete mať od plesní dlhodobo pokoj, predstavujeme Vám riešenie od talianskeho výrobcu San Marco 🙂 Pozostáva z troch krokov, ktoré zvládne bez problému každý a za odmenu dostanete čisté steny a čistý vzduch.

1.

Odstráňte existujúce plesne prostriedkom Combat 222

2.

Zabraňte ich návratu prostriedkom Combat 333

3.

Použite termoizolačnú protiplesňovú farbu Super Confort

V PROFIPAINT sme ich certifikovaným predajcom a špecialistom na dekoratívne omietky známe aj ako benátsky štuk. Navštívte nás v predajni v bratislavskom R1 Centre, kde Vám radi poradíme a namiešame až 1 200 rôznych odtieňov farieb 🙂

Zdieľajte tento článok

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Nenašli ste, čo ste hľadali?

+421 903 404 131

profipaint@profipaint.sk