Sme certifikovaný predajca
produktov San Marco

Priamo na predajni Vám
namiešame 1 200 odtieňov

V stavebníctve máme viac ako
20 rokov skúseností

Farby pre každú domácnosť a nebytové priestory

Pri vytváraní nového domova či renovácii starého zohrávajú farby dôležitú úlohu. V závislosti od výberu farby do interiéru môže priestor vytvárať alebo vysielať emócie, ktoré majú potom vplyv aj na našu náladu. Dokonca si ich vraj vyberáme podvedome, v závislosti od toho, ako si dané farby spájame s určitými príjemnými pocitmi či zážitkami. Interiérové farby na steny však plnia aj inú ako len „emočnú“ funkciu. Môžu priestor opticky zosvetliť a rozšíriť či naopak stmaviť a zmenšiť. Použitie správnych odtieňov farby na steny alebo ich kombinácie vytvára spojenie medzi rozličnými časťami interiéru a taktiež prepojenie medzi interiérom a exteriérom.

Ako skombinovať farby vo vašom interiéri?

Tón v tóne je istota

Interiérové farby do domácnosti – Najjednoduchšou technikou pri kombinácii viacerých farebných odtieňov je použitie farieb „tón v tóne“ napr. žltá, vanilková a krémová alebo krémová, hnedá, a béžová. Táto technika znamená decentný a elegantný výsledok, príjemný pre každé oko. Je istotou, na ktorú môžete staviť v prípade, že nechcete s farbami v interiéri priveľmi experimentovať.

Minimalizmus s bielou

V rámci minimalistického štýlu nič nepokazíte ani kombináciou akejkoľvek (pre vás príjemnej) farby s nadčasovou bielou farbou. Avšak, kým niekto na bielu farbu nedá dopustiť pre jej neutralitu a možnosť dať vyniknúť doplnkom, na iných môže pôsobiť snehobiela chladne a preto volia radšej možnosť výberu z farebných odtieňov alebo ich kombinácie.

Kontrast pre náročných

Ak chceme priestoru dodať iskru, možnosťou je použitie kontrastných farieb. Pre dosiahnutie súladu medzi farbami je ideálne použiť maximálne tri odtiene farieb, pričom dva sú príbuzné a tretí je kontrastný. Ten sa následne použije na najmenšiu plochu, prípadne na detail, aby nepôsobil v miestnosti príliš rušivo. Takýmto príkladom je kombinácia hnedá, béžová a červená, ktorá pri správnom zladení môže vytvoriť veľmi zaujímavý efekt.

Veselé farby a netradičné kombinácie

Pre tých, ktorí sa neboja zaexperimentovať a majú radi veselé interiérové farby, odporúčame menej častú kombináciu pastelových farieb, akými sú napr. žltá – modrá, čokoládová – levanduľová alebo ružová – zelená. Pri výbere a kombinovaní interiérových farieb treba mať stále na pamäti, že menej je viac, ale aj to, že vo vašej domácnosti sa máte cítiť príjemne a spokojne v prvom rade vy a tak sa nemusíte vždy riadiť iba podľa najaktuálnejších trendov z oblasti interiérového dizajnu ani radami vašich známych. Jednoducho výber farieb ponechajte na svojej intuícii a vlastnom vkuse.

Máte otázky? Napíšte nám

Potrebujete pomôcť s aplikáciou?

Robíme aj dekoratívne úpravy stien

Alebo maľovanie a stierkovanie

Na základe recenzií našich zákazníkov na Facebook-u a Google máme pri 61 recenziách hodnotenie 5 z 5

+421 903 404 131

profipaint@profipaint.sk