Sme certifikovaný predajca
produktov San Marco

Priamo na predajni Vám
namiešame 1 200 odtieňov

V stavebníctve máme viac ako
20 rokov skúseností

Fasádne omietky pre dokonalý vzhľad budovy

Hrúbkové fasádne omietky predstavujú perfektné riešenie ako pre údržbové a rekonštrukčné zásahy, tak aj pre povrchovú úpravu nových stavieb, pretože zabezpečujú dlhotrvajúcu ochranu budovy a jej dokonalý vzhľad. Všetky fasádne omietky  San Marco sa vyznačujú vysokou odolnosťou proti atmosférickým vplyvom, dobrým plniacim a krycím efektom na nedokonalom podklade a sú ponúkané v širokom sortimente estetických variácií, ktoré umožňujú dosahovanie efektu omietky, hrubej alebo jemnejšej štruktúry.

Fasádne omietky – typy

Vlastnosti fasádnych materiálov sú dané ich zložením; podstatný vplyv na ich kvalitu má druh použitého spojiva. To určuje vhodnosť použitia povrchovej úpravy na konkrétny podklad. Čo podklad, to iné materiálové zloženie, čo objekt a vonkajšie podmienky, to iná úroveň vlhkosti a priľnavosti. Práve preto Vám ponúkame viac ako pätnásť druhov silikátových, silikónových, akrylátových a minerálnych omietok v rôznych farebných prevedeniach a štruktúrach a zloženiach.

Akrylátové omietky

Veneziagraf alebo Stile restauro sa používajú na všetky typy súdržných a odborne vyhotovených podkladov. Sú stálofarebné, odolné proti zašpineniu, vodoodpudivé, chránia stavbu pred vlhkosťou, preklenú vlasové trhliny v podklade, dobre priľnú k polystyrénovému podkladu. Nanášajú sa hľadením alebo škriabaním. Používajú sa aj na reštaurovanie omietok a ich výhodou je stálosť a výborné držanie farebného odtieňa.

Silikátové omietky

Silikátové omietky ako sú napríklad produkty rady Marcosil sa charakterizujú vyšším stupňom paropriepustnosti ako pri akrylátovej omietke. Sú odolné voči vode a vhodné do zón s hustou premávkou alebo priemyselnou výrobou. Majú schopnosť udržať si krásny farebný vzhľad aj napriek nepriaznivým vonkajším vplyvom.

Silikónové omietky

Silikónové omietky rady Acrisyl sa zasa vyznačujú paropriepustnosťou a farebnou stálosťou. Skvelo odolávajú vplyvom počasia a vode. Fasádne omietky chránia budovu pred plesňami, škodlivým slnečným žiarením a najrozličnejšími mikroorganizmami (napr. machy). Disponujú tiež samočistiacou vlastnosťou.

Minerálne omietky

Minerálne omietky od spoločnosti San Marco sú zároveň aj dekoratívne omietky umožňujúce vytvárať jedinečné vzory. Správna aplikácia umožňuje dosiahnuť finálny efekt podobný antickým omietkam na benátskych budovách. Fasádne omietky na minerálnej báze sú priedyšné a veľmi odolné voči atmosferickým vplyvom.

Veľmi dôležitú úlohu zohráva aj použité spojivo medzi zatepľovacími alebo armovacími (sieťka) systémami a fasádnou omietkou. Spojivo sa má za každých okolností postarať o pevné a trvalé spojenie ostatných zložiek materiálu a o priľnavosť povrchovej úpravy k podkladu. Pod každý typ omietky je nevyhnutné naniesť penetračný náter ako napríklad Atomo alebo Isomarc. Tieto produkty Vám zabezpečia stálosť a istotu že ani po dlhšom čase sa naše fasádne omietky nepopraskajú alebo neopadnú.

Máte otázky? Napíšte nám

Potrebujete pomôcť s aplikáciou?

Robíme aj dekoratívne úpravy stien

Alebo maľovanie a stierkovanie

Na základe recenzií našich zákazníkov na Facebook-u a Google máme pri 61 recenziách hodnotenie 5 z 5

+421 903 404 131

profipaint@profipaint.sk