Sme certifikovaný predajca
produktov San Marco

Priamo na predajni Vám
namiešame 1 200 odtieňov

V stavebníctve máme viac ako
20 rokov skúseností

Aby sa steny stali doplnkom

Fasádne farby sú jednoduchým riešením pre povrchovú úpravu omietok, ako pri údržbe či rekonštrukcii starších objektov, tak aj pri realizáciách nových stavieb. Fasádne farby dotvárajú esteticky a farebne celkový vzhľad budovy a zároveň zabezpečujú funkciu ochrany fasády pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Všetky fasádne farby San Marco sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči atmosférickým vplyvom, dobrým krycím efektom a pri fasádnych farbách s plniacim efektom aj vyrovnávacím efektom na nedokonalom podklade. Sú ponúkané v širokom sortimente farebných odtieňov.

Fasádne farby

Vlastnosti fasádnych náterov sú dané ich zložením; podstatný vplyv na ich kvalitu má druh použitého spojiva. To určuje vhodnosť použitia povrchovej úpravy na konkrétny podklad. Čo podklad, to iné materiálové zloženie, čo objekt a vonkajšie podmienky, to iná úroveň vlhkosti a priľnavosti.

Akrylátová fasádna farba

Hidroquarz s obsahom piesku sa používa na všetky typy súdržných a odborne vyhotovených podkladov. Má mimoriadnu plniacu a vyrovnávaciu schopnosť, je stálofarebná, odolná proti zašpineniu, vodoodpudivá, chráni stavbu pred vlhkosťou. Jej použitie je vhodné najmä na vápeno-cementové omietky, cementové omietky a tiež betónové povrchy.

Silikónové fasádne farby

Silikónové fasádne farby rady Acrisyl sa zasa vyznačujú paropriepustnosťou a farebnou stálosťou. Skvelo odolávajú vplyvom počasia a vode. Omietka chráni budovu pred plesňami, škodlivým slnečným žiarením a najrozličnejšími mikroorganizmami (napr. machy). Disponujú tiež samočistiacou vlastnosťou. Hodia sa na všetky typy podkladov. Acrisyl pittura riempitiva má navyše plniaci efekt.

Silikátové fasádne farby

Silikátové fasádne farby rady Marcosil sa charakterizujú vyšším stupňom paropriepustnosti ako pri akrylátových farbách, sú odolné voči vode a vhodné do zón s hustou premávkou alebo priemyselnou výrobou. Majú schopnosť udržať si krásny farebný vzhľad aj napriek nepriaznivým vonkajším vplyvom. Doporučujú sa nanášať iba na suché a vyzreté minerálne podklady.

Minerálne fasádne farby

Minerálne fasádne farby na báze vzdušného vápna vďaka svojej vysokej priepustnosti pre vodné pary, napomáhajú odstráneniu prípadných zvyškov vody v omietke. Vysoký stupeň zásaditosti zabezpečuje dobrú ochranu proti vzniku plesní. Sú vysoko kompatibilné s podkladmi na historických stavbách. Fasádna farbaAntica calce od spoločnosti San Marco je minerálny náter pre vonkajšie a tiež vnútorné prostredie. Vytvára charakteristický efekt historických dekorácií.

Medzi ďalšie možnosti úpravy fasád patrí tiež dekoratívny ochranný náter Velature. Velature je dokonalou rovnováhou medzi tradíciou a modernosťou. Jemné farebné odtiene zabezpečia oživenie fasád či dobových stavieb a navodenie príjemnej atmosféry toskánskych fasád.

Fasádne farby sú dlhodobou záležitosťou. Dôležitá je teda samozrejme hlavne ich kvalita, aby po čase nezačali praskať a lúpať sa, avšak nemali by sme zanedbať ani estetický aspekt a teda, aby sa farba fasády páčila hlavne majiteľovi domu.

Pri výbere farby si treba uvedomiť niekoľko základných faktov:

  1. Fasádne farby, ktoré nájdete vo vzorkovníkoch rôznych predajcov nie sú vždy smerodajné. Farba sa totižto na malom kúsku môže zdať svetlejšia, než bude v skutočnosti, keď ju nanesiete na celý povrch fasády. Preto vždy voľte farbu aspoň o jeden odtieň svetlejšiu, než je tá, ktorú chcete mať na dome.
  2. Ak si neviete dobre predstaviť, aká farba by sa na vašu fasádu hodila, je dobré nechať si vyhotoviť jej vizualizáciu. Tak môžete zistiť, aká fasádna farba je najvhodnejšia pre váš dom, pretože to záleží od viacerých aspektov, ako len od vášho vkusu. Napr. od toho, či sa jedná o starší dom alebo modernú novostavbu, ale aj od toho, v akom prostredí sa budova nachádza.
  3. Istotou pri voľbe farebných odtieňov pre fasádu sú neutrálne farby, ako napr. svetlá sivá alebo béžová farba. Ak vám pripadajú príliš chladné a túžite siahnuť skôr po teplých a výraznejších tónoch, treba mať na pamäti, že je vhodné obklopiť potom stavbu množstvom zelene. Zaujímavý efekt môžete dosiahnuť aj kombináciou spomínaných neutrálnych farieb napr. s ich tmavšími odtieňmi. Jednoznačne sa však neodporúča použitie jednej či viacerých sýtych farieb na celú fasádu.

Máte otázky? Napíšte nám

Potrebujete pomôcť s aplikáciou?

Robíme aj dekoratívne úpravy stien

Alebo maľovanie a stierkovanie

Na základe recenzií našich zákazníkov na Facebook-u a Google máme pri 61 recenziách hodnotenie 5 z 5

+421 903 404 131

profipaint@profipaint.sk