Farba na drevo

Drevo je vďaka svojmu zatepľujúcemu účinku a elegantnému vzhľadu tradične používané pri stavbách budov, ako aj pri výrobe dekoratívnych a nábytkových prvkov.

Práve organický pôvod dreva, pre ktorý má drevo také široké využitie, je aj jeho najväčšou slabinou. Dôvodom je, že musí odolávať vplyvom mechanického opotrebenia a v exteriéri aj opotrebeniu vplyvom počasia (slnko, dážď, výkyvy teplôt). Najmä na ochranu dreva v exteriéri je potrebné použiť farby na drevo s dostatočnou elasticitou, ktoré zabezpečia drevu dýchanie a zároveň poskytujú ochranu pred poveternostnými a biologickými vplyvmi.

Colorificio SAN MARCO ponúka nátery na drevo (farba na drevo) pre dlhodobé zachovanie vzhľadu a kvality dreva s cieľom jeho zhodnotenia a ochrany pred vonkajšími vplyvmi.

Marconol Effetto Cerato

Marconol-Effetto-Cerato
Vrchný náter na drevo odolný voči poškrabaniu pre exteriér
zobraziť podrobnosti
Marconol Impregnante

Marconol-Impregnante
Ochranný náter na drevo farebný pre exteriér

zobraziť podrobnosti
Unimarc Finitura Cerata

Unimarc-Finitura-Cerata
Ochranný náter na drevo transparentný


zobraziť podrobnosti
Unimarc Smalto Lucido

Unimarc-Smalto-Lucido
Akrylátový ochranný náter lesklý pre exteriér a interiér

zobraziť podrobnosti
UNIMARC SMALTO SETA

uni-smalto-seta
Vodouriediteľná farba hladká bez zápachu pre interiér a exteriér

zobraziť podrobnosti

Farby na drevo

SKUPINA MARCONOL – ZVÝRAZNENIE ŠTRUKTÚRY A KRESBY DREVA

Farba-na-drevoNátery,  farby na drevo Marconol sú ideálne na priznanie a zvýraznenie krásy dreva, nakoľko sú priesvitné a sú v ponuke buď ako bezfarebné nátery alebo  v obľúbených odtieňoch drevín. Tieto nátery vytvrdzujú povrch dreva, zvyšujú jeho odolnosť proti zašpineniu a pritom zvýrazňujú kresbu dreva.

Marconol impregnante

Farebná lazura na drevo s výbornými vlastnosťami prieniku do podkladu, ktoré je nevyhnutné pri ochrane dreva pred atmosferickými a znečisťujúcimi vplyvmi prostredia aj v ťažkých podmienkach. Zachováva viditeľnú originálnu kresbu dreva.

Marconol effetto cerato

Vodoodpudivá pololesklá lazura na drevo odolná proti poškriabaniu, vhodná k ochrane dreva aj v exteriéri. Udržuje nezmenenú rovnováhu prirodzenej vlhkosti dreva. Nelúpe sa ako tradičné syntetické laky a teda aj jej údržba je jednoduchá.

SKUPINA UNIMARC – PREKRYTIE ŠTRUKTÚRY DREVA A NEDOKONALOSTÍ DREVENÝCH POVRCHOV

Farba-na-drevo-1Farby na drevo z radu Unimarc je možné použiť na uzavretie pórov dreva, zakrytie jeho štruktúry a tiež prekrytie nedokonalostí na povrchu. Rada Unimarc ponúka širokú škálu farebných odtieňov (viac ako 1200).

Unimarc smalto seta

Farba na drevo, univerzálny náter, ktorý sa vyznačuje vysokou krycou schopnosťou a dobrou priľnavosťou. Nakoľko sa jedná o vodou riediteľný náter bez prchavých látok je jeho použitie vhodné aj v interiéri.

Ako postupovať

Náter je potrebné obnoviť ihneď po objavení sa prvých poškodení, pretože iba týmto spôsobom možno zabezpečiť dlhodobú ochranu.

Na natieranie v exteriéri si vyberte pekný deň, keď neprší a nie je hmla, pretože vysoká vlhkosť vzduchu má nepriaznivý vplyv na schnutie farby. Odporúčame povrch jemne prebrúsiť, čím odstránite nečistoty a zabezpečíte dokonalú priľnavosť náteru. V prípade starých náterov, ktoré už nedržia na podklade je potrebné úplné zbrúsenie alebo opálenie. Nátery aplikujte vždy v dvoch vrstvách s dostatočným časovým odstupom, ktorý je uvedený v návode alebo technickom liste produktu.