Farba na drevo

Drevo je vďaka svojmu zatepľujúcemu účinku a elegantnému vzhľadu tradične používané pri stavbách budov, ako aj pri výrobe dekoratívnych a nábytkových prvkov.

Práve organický pôvod dreva, pre ktorý má drevo také široké využitie, je aj jeho najväčšou slabinou. Dôvodom je, že musí odolávať vplyvom mechanického opotrebenia a v exteriéri aj opotrebeniu vplyvom počasia (slnko, dážď, výkyvy teplôt). Najmä na ochranu dreva v exteriéri je potrebné použiť farby na drevo s dostatočnou elasticitou, ktoré zabezpečia drevu dýchanie a zároveň poskytujú ochranu pred poveternostnými a biologickými vplyvmi.

Colorificio SAN MARCO ponúka nátery na drevo (farba na drevo) pre dlhodobé zachovanie vzhľadu a kvality dreva s cieľom jeho zhodnotenia a ochrany pred vonkajšími vplyvmi.

Marconol Effetto Cerato


Vrchný náter na drevo odolný voči poškrabaniu pre exteriér
zobraziť podrobnosti
Marconol Impregnante


Ochranný náter na drevo farebný pre exteriér

zobraziť podrobnosti
Unimarc Finitura Cerata


Ochranný náter na drevo transparentný


zobraziť podrobnosti
Unimarc Smalto Lucido


Akrylátový ochranný náter lesklý pre exteriér a interiér

zobraziť podrobnosti
UNIMARC SMALTO SETA


Vodouriediteľná farba hladká bez zápachu pre interiér a exteriér

zobraziť podrobnosti

Farby na drevo

SKUPINA MARCONOL – ZVÝRAZNENIE ŠTRUKTÚRY A KRESBY DREVA

Farba-na-drevoNátery,  farby na drevo Marconol sú ideálne na priznanie a zvýraznenie krásy dreva, nakoľko sú priesvitné a sú v ponuke buď ako bezfarebné nátery alebo  v obľúbených odtieňoch drevín. Tieto nátery vytvrdzujú povrch dreva, zvyšujú jeho odolnosť proti zašpineniu a pritom zvýrazňujú kresbu dreva.

Marconol impregnante

Farebná lazura na drevo s výbornými vlastnosťami prieniku do podkladu, ktoré je nevyhnutné pri ochrane dreva pred atmosferickými a znečisťujúcimi vplyvmi prostredia aj v ťažkých podmienkach. Zachováva viditeľnú originálnu kresbu dreva.

Marconol effetto cerato

Vodoodpudivá pololesklá lazura na drevo odolná proti poškriabaniu, vhodná k ochrane dreva aj v exteriéri. Udržuje nezmenenú rovnováhu prirodzenej vlhkosti dreva. Nelúpe sa ako tradičné syntetické laky a teda aj jej údržba je jednoduchá.

SKUPINA UNIMARC – PREKRYTIE ŠTRUKTÚRY DREVA A NEDOKONALOSTÍ DREVENÝCH POVRCHOV

Farba-na-drevo-1Farby na drevo z radu Unimarc je možné použiť na uzavretie pórov dreva, zakrytie jeho štruktúry a tiež prekrytie nedokonalostí na povrchu. Rada Unimarc ponúka širokú škálu farebných odtieňov (viac ako 1200).

Unimarc smalto seta

Farba na drevo, univerzálny náter, ktorý sa vyznačuje vysokou krycou schopnosťou a dobrou priľnavosťou. Nakoľko sa jedná o vodou riediteľný náter bez prchavých látok je jeho použitie vhodné aj v interiéri.

Ako postupovať

Náter je potrebné obnoviť ihneď po objavení sa prvých poškodení, pretože iba týmto spôsobom možno zabezpečiť dlhodobú ochranu.

Na natieranie v exteriéri si vyberte pekný deň, keď neprší a nie je hmla, pretože vysoká vlhkosť vzduchu má nepriaznivý vplyv na schnutie farby. Odporúčame povrch jemne prebrúsiť, čím odstránite nečistoty a zabezpečíte dokonalú priľnavosť náteru. V prípade starých náterov, ktoré už nedržia na podklade je potrebné úplné zbrúsenie alebo opálenie. Nátery aplikujte vždy v dvoch vrstvách s dostatočným časovým odstupom, ktorý je uvedený v návode alebo technickom liste produktu.