Sme certifikovaný predajca
produktov San Marco

Priamo na predajni Vám
namiešame 1 200 odtieňov

V stavebníctve máme viac ako
20 rokov skúseností

Aby sa steny stali doplnkom

Dekoratívne omietky San Marco od firmy ProfiPaint nechávajú priestor zručnosti a skúsenosti dekoratéra, ale aj fantázii každého jednotlivca, ktorý chce dať osobný a jedinečný „odtlačok“ svojmu príbytku.Obyčajné omietky sú v bytoch a domoch síce nevyhnutnosťou, avšak dekoratívne omietky dodajú vašej domácnosti jedinečný vzhľad a charakteristický ráz. Ba čo viac, naše produkty sú ekologické a vhodné aj ako dekoratívne omietky do exteriérov či interiérov s vyššou pravdepodobnosťou styku s vodou, ako sú kúpeľne a kuchyne (na rozdiel od klasických interiérových omietok). Dekoratívne omietky sú tiež používané ako finálna úprava stien pri reštaurovaní kostolov a ďalších historických pamiatok, o čom svedčí aj fakt, že spoločnosť San Marco je oficiálnym partnerom Slovenskej reštaurátorskej komory.

Naši zákazníci najčastejšie hľadajú tieto produkty

Vyberte si z našej ostatnej ponuky

Pripravili sme pre Vás viac informácií o dekoratívnych omietkach

Do akých interiérov sa hodia dekoratívne omietky San Marco?

Vytvoriť luxusné a elegantné vnútorné prostredie a prinavrátiť vonkajším fasádam starobylú krásu, to všetko sú ciele našich dekoratívnych povrchových úprav,  či už máte záujem vytvoriť typický vzhľad starých omietok alebo moderný metalický alebo hodvábny efekt.

S viac ako dvadsiatimi druhmi dekoratívnych omietok a farieb, ktoré nájdete v našej ponuke, vďaka širokej škále odtieňov, rôznym technikám nanášania a kombinácii materiálov, je počet možných výsledkov nekonečný a tak môže byť každá miestnosť, či dokonca každá stena vo vašom byte unikátna a jedinečná.

Pre interiéry zariadené v modernom štýle, napr. momentálne veľmi populárnom industrial štýle, sú obľúbené dekoratívne omietky so vzhľadom surového kovu. Pieskový vzhľad sa zasa uplatní v domácnostiach zariadených v navy štýle, zamatový efekt je vhodný napr. aj do kancelárií a všetkých miestností, ktorých účelom je pôsobiť reprezentatívne. Lesklá dekoratívna omietka je priam ako stvorená pre luxusne zariadené interiéry. Ak hľadáte vhodnú omietku napr. do svoje vínnej pivničky, zaujať by vás mohli dekoratívne omietky s efektom hrdzavého plechu.

Pre romantické duše, ktoré majú radi hravosť interiéru sú k dispozícii dekoratívne omietky s dúhovým efektom. Chcete svojej izbe dodať ligot a jas? Dekoratívny náter s ligotavým efektom bude v tom prípade pre vás správnou voľbou… Nech už hľadáte dekoratívnu omietku do svojej domácnosti, do firmy či do exteriéru, z dekoratívnych omietok San Marco si určite vyberiete presne podľa vašich predstáv.

Čo by ste o nanášaní dekoratívnych omietok mali vedieť…

Základom dokonalého vzhľadu dekoratívnych úprav je jeho podklad. Väčšina dekoratívnych omietok ako sú MarcopoloCadoroBenátsky štukVelature a ďalšie si vyžaduje hladký povrch (sadrokartón, sadrová omietka alebo vystierkovaná stena), nakoľko sa nanášajú vo veľmi jemných vrstvách. Kvalitne pripravený podklad sa prejaví aj vyššou výdatnosťou materiálu na m2.  Pod dekoratívne omietky ako sú Marmo antico, Marmorino classico a produktu na vytvorenie reliéfu Rilievo, ktoré sa nanášajú v hrubšej vrstve, je vyhovujúcim podkladom aj vápennocementová omietka.

Ďalším krokom pred realizáciou samotnej dekoratívnej úpravy je nanesenie penetračného náteru na podklad. Výber penetračného náteru závisí od druhu dekoratívnej omietky alebo farby.V našej ponuke nájdete napr. penetračný-podkladový náter Decorfond, ktorý je určený špeciálne pre dekoratívne úpravy. Jeho úlohou je zjednotenie náteru na celej stene, v celej miestnosti a dokonca i v celom interiéri.

Treba však mať na pamäti, že každá dekoračná omietka si vyžaduje aj špeciálny postup pri samotnom svojom nanášaní. Pri niektorých využijete reliéfny valček, pri iných špachtľu či hladidlo. Niektoré dekoračné omietky si vyžadujú nanášanie krúživými pohybmi, iné zvislými alebo vodorovnými. Takisto je rozdielny aj tlak, ktorý je pri nanášaní potrebné vynaložiť. Jednoducho povedané, to, aby steny s dekoračnými omietkami vyzerali celistvo a aby ste tak dosiahli požadovaný výsledný efekt, si vyžaduje istú prax a skúsenosti s nanášaním takýchto druhov omietok. Preto je lepšie, ak vám po prvý krát s realizáciou pomôžu profesionáli. Využiť môžete napr. aj naše Služby. U nás si môžete byť istí, že svoju prácu odvedieme na maximálne profesionálnej úrovni.

Pre ešte vyššiu kvalitu

Aby boli Vaše dekoratívne steny odolné voči vode alebo poškriabaniu je možné aplikovať záverečnú vrstvu v podobe vosku alebo ochranného náteru 4protection  – to sa odporúča najmä v prípade, že sa jedná o omietku v kúpeľni, kuchyni či exteriéri. Nič tým nepokazíte však ani v iných miestnostiach vo vašom interiéri.

Dekoratívne omietky od PROFIPAINT

S úpravami stien od našej spoločnosti sa Vaše steny prispôsobia presne vášmu štýlu a vytvoria príjemnú atmosféru domova pre Vás a Vašich najbližších.Pozývame Vás do našej predajne, kde môžete vidieť, množstvo realizácií dekoratívnych omietok a naši pracovníci Vám s radi pomôžu s výberom.

Máte otázky? Napíšte nám

Potrebujete pomôcť s aplikáciou?

Robíme aj dekoratívne úpravy stien

Alebo maľovanie a stierkovanie

Na základe recenzií našich zákazníkov na Facebook-u a Google máme pri 61 recenziách hodnotenie 5 z 5

+421 903 404 131

profipaint@profipaint.sk