Kvalitné dekoratívne omietky

Dekoratívne omietky – aby sa steny stali doplnkom

Dekoratívne omietky San Marco od firmy ProfiPaint nechávajú priestor zručnosti a skúsenosti dekoratéra, ale aj fantázii každého jednotlivca, ktorý chce dať osobný a jedinečný „odtlačok“ svojmu príbytku.

Obyčajné omietky sú v bytoch a domoch síce nevyhnutnosťou, avšak dekoratívne omietky dodajú vašej domácnosti jedinečný vzhľad a charakteristický ráz. Ba čo viac, naše produkty sú ekologické a vhodné aj ako dekoratívne omietky do exteriérov či interiérov s vyššou pravdepodobnosťou styku s vodou, ako sú kúpeľne a kuchyne (na rozdiel od klasických interiérových omietok).

Dekoratívne omietky sú tiež používané  ako finálna úprava stien pri reštaurovaní kostolov a  ďalších historických pamiatok,  o čom svedčí aj fakt, že spoločnosť San Marco je oficiálnym partnerom Slovenskej reštaurátorskej komory.

MARCOPOLO

69_1
Dekoratívny náter pre interiér, vzhľad surového kovu
zobraziť podrobnosti
MARCOPOLO SABLÉ

marco-polo-sable
Dekoratívny náter, pieskový efekt pre interiér
zobraziť podrobnosti
CADORO

106_1
Dekoratívny náter, dúhový efekt pre interiér
zobraziť podrobnosti
CADORO VELVET

107_1
Dekoratívny náter, zamatový efekt pre interiér
zobraziť podrobnosti
STUCCO VENEZIANO

78_5
Lesklá dekoratívna omietka pre interiér

zobraziť podrobnosti
GRASSELLO DI CALCE

76_5
Minerálna lesklá dekoratívna omietka pre interiér
zobraziť podrobnosti
CAVENIER

cavenier_2
Dekoratívna úprava stien s perleťovým efektom pre interiér
zobraziť podrobnosti
VELATURE

74_1
Dekoratívny ochranný silosanový náter pre exteriér a interiér
zobraziť podrobnosti
PERLACEO

72_1
Dekoratívny ochranný silosanový náter perleťový pre interiér
zobraziť podrobnosti
ABC RIFLESSI

64_1
Dekoratívny náter s ligotavým efektom pre interiér
zobraziť podrobnosti
DECORI CLASSICI

79_1
Viacfarebný dekoratívny náter pre interiér
zobraziť podrobnosti
ROXIDAN

103_1
Dekoratívna úprava s efektom hrdzavého plechu pre interiér
zobraziť podrobnosti
RILIEVO

105_1
Podkladová hmota pre vytvorenie reliéfu pre interiér
zobraziť podrobnosti
EASYMETAL

116_1
Dekoratívny náter pre interiér s kovovým efektom
zobraziť podrobnosti
GRIMANI

grimani_2
Dekoratívny náter pre rôzne povrch s kovovým vzhľadom
zobraziť podrobnosti
ACRISYL DECORA

decora
Dekoratívna akryl-silosanová omietka s efektom žuly pre interiér a exteriér
zobraziť podrobnosti
MARMO ANTICO

81_1
Minerálna omietka s efektom travertínu pre interiér a exteriér

zobraziť podrobnosti
MARMORINO CLASSICO

82_5
Minerálna omietka s dekoratívnou kresbou pre interiér a exteriér

zobraziť podrobnosti
ANTICA CALCE PLUS

108_1
Minerálna dekoratívny omietka s maliarskym efektom pre interiér

zobraziť podrobnosti
DECORFILM

Decorfilm-obrazok
Ochranný náter dekoratívnych úprav stien

zobraziť podrobnosti
LUNANUOVA

lunanuova_cmyk0
Dekoratívny náter s kryštalickým efektom

zobraziť podrobnosti
CONCRET_ART

concret_art_5
Dekoratívna úprava pre interiér a exteriér s efektom cementu
zobraziť podrobnosti
MY_ART

My_art1
Dekoratívny náter s mikrokryštálikmi pre interiéry
zobraziť podrobnosti
MARCOPOLO LUXURY

MARCOPOLO-LUX-3
Dekoratívny náter s mikrokryštálikmi pre interiéry
zobraziť podrobnosti
4PROTECTION

4protection
Ochranný náter pre interiér vhodný do kúpeľní a kuchýň
zobraziť podrobnosti
CONTINUO

Continuo-3
Systém pre riešenie dekoratívnych podláh a stien v interiéri
zobraziť podrobnosti

Do akých interiérov sa hodia dekoratívne omietky San Marco?

Dekoratívne omietky v interiériVytvoriť luxusné a elegantné vnútorné prostredie a prinavrátiť vonkajším fasádam starobylú krásu, to všetko sú ciele našich dekoratívnych povrchových úprav,  či už máte záujem vytvoriť typický vzhľad starých omietok alebo moderný metalický alebo hodvábny efekt.

S viac ako dvadsiatimi druhmi dekoratívnych omietok a farieb, ktoré nájdete v našej ponuke, vďaka širokej škále odtieňov, rôznym technikám nanášania a kombinácii materiálov, je počet možných výsledkov nekonečný a tak môže byť každá miestnosť, či dokonca každá stena vo vašom byte unikátna a jedinečná.

Dekoratívne omietkyPre interiéry zariadené v modernom štýle, napr. momentálne veľmi populárnom industrial štýle, sú obľúbené dekoratívne omietky so vzhľadom surového kovu. Pieskový vzhľad sa zasa uplatní v domácnostiach zariadených v navy štýle, zamatový efekt je vhodný napr. aj do kancelárií a všetkých miestností, ktorých účelom je pôsobiť reprezentatívne. Lesklá dekoratívna omietka je priam ako stvorená pre luxusne zariadené interiéry. Ak hľadáte vhodnú omietku napr. do svoje vínnej pivničky, zaujať by vás mohli dekoratívne omietky s efektom hrdzavého plechu.

Pre romantické duše, ktoré majú radi hravosť interiéru sú k dispozícii dekoratívne omietky s dúhovým efektom. Chcete svojej izbe dodať ligot a jas? Dekoratívny náter s ligotavým efektom bude v tom prípade pre vás správnou voľbou… Nech už hľadáte dekoratívnu omietku do svojej domácnosti, do firmy či do exteriéru, z dekoratívnych omietok San Marco si určite vyberiete presne podľa vašich predstáv.

Čo by ste o nanášaní dekoratívnych omietok mali vedieť…

Dekoratívne omietky vysokej kvalityZákladom dokonalého vzhľadu dekoratívnych úprav je jeho podklad. Väčšina dekoratívnych omietok ako sú Marcopolo, Cadoro, Benátsky štuk, Velature a ďalšie si vyžaduje hladký povrch (sadrokartón, sadrová omietka alebo vystierkovaná stena), nakoľko sa nanášajú vo veľmi jemných vrstvách. Kvalitne pripravený podklad sa prejaví aj vyššou výdatnosťou materiálu na m2.  Pod dekoratívne omietky ako sú Marmo antico, Marmorino classico a produktu na vytvorenie reliéfu Rilievo, ktoré sa nanášajú v hrubšej vrstve, je vyhovujúcim podkladom aj vápennocementová omietka.

Ďalším krokom pred realizáciou samotnej dekoratívnej úpravy je nanesenie penetračného náteru na podklad. Výber penetračného náteru závisí od druhu dekoratívnej omietky alebo farby.V našej ponuke nájdete napr. penetračný-podkladový náter Decorfond, ktorý je určený špeciálne pre dekoratívne úpravy. Jeho úlohou je zjednotenie náteru na celej stene, v celej miestnosti a dokonca i v celom interiéri.

Treba však mať na pamäti, že každá dekoračná omietka si vyžaduje aj špeciálny postup pri samotnom svojom nanášaní. Pri niektorých využijete reliéfny valček, pri iných špachtľu či hladidlo. Niektoré dekoračné omietky si vyžadujú nanášanie krúživými pohybmi, iné zvislými alebo vodorovnými. Takisto je rozdielny aj tlak, ktorý je pri nanášaní potrebné vynaložiť. Jednoducho povedané, to, aby steny s dekoračnými omietkami vyzerali celistvo a aby ste tak dosiahli požadovaný výsledný efekt, si vyžaduje istú prax a skúsenosti s nanášaním takýchto druhov omietok. Preto je lepšie, ak vám po prvý krát s realizáciou pomôžu profesionáli. Využiť môžete napr. aj naše Služby. U nás si môžete byť istí, že svoju prácu odvedieme na maximálne profesionálnej úrovni.

Pre ešte vyššiu kvalitu

Omietky dekoratívne do interiéruAby boli Vaše dekoratívne steny odolné voči vode alebo poškriabaniu je možné aplikovať záverečnú vrstvu v podobe vosku alebo ochranného náteru 4protection  – to sa odporúča najmä v prípade, že sa jedná o omietku v kúpeľni, kuchyni či exteriéri. Nič tým nepokazíte však ani v iných miestnostiach vo vašom interiéri.

 

Dekoratívne omietky od ProfiPaint

S úpravami stien od našej spoločnosti sa Vaše steny prispôsobia presne vášmu štýlu a vytvoria príjemnú atmosféru domova pre Vás a Vašich najbližších.Pozývame Vás do našej predajne, kde môžete vidieť, množstvo realizácií dekoratívnych omietok a naši pracovníci Vám s radi pomôžu s výberom.