White wall with mold. Fungus on white background. Mold on white background.
Picture of Tento článok pre Vás napísal PROFIPAINT

Tento článok pre Vás napísal PROFIPAINT

Sme certifikovaní predajcovia produktov a realizátori náterov San Marco

Pleseň? Prevencia je lepšia ako liečba….

Trápia Vás každoročne plesne na stenách, objavujúce sa na tých istých miestach?  Prichádza zimné obdobie a s ním spojené problémy s kondenzáciou vlhkosti a vznikom plesní v dôsledku nedostatočných konštrukčných riešení v zateplení a tiež v dôsledku nedostatočného vetrania. Problémom so zdravím vznikom alergií alebo dýchacích problémov sa chce vyhnúť každý.

Prevencia je preto aj v prípade plesní na stenách naozaj lepšia ako liečba.

Priedyšná, antikondenzačná a termoizolačná farba Superconfort je výrobok na báze dutých mikrogranúl zo skla a protiplesňových prídavkov. Táto farba zlepšuje termickú izoláciu stien, znižuje teplotné výkyvy a vytváranie kondenzátu.

V prípade nanesenia farby Superconfort sa vylepšujú tepelnoizolačné vlastnosti múru a zamedzí sa prestupu chladu z múrov do interiéru, teplo sa odráža späť do miestnosti. Steny sú teplé na dotyk, vykuruje sa okamžite priestor a neabsorbujú ho múry. Pritom paru Superconfort prepustí. Odraz tepla späť do miestnosti zabezpečujú sklenené mikrogranule vo farbe, ktoré svojim obsahom vzduchu tepelne izolujú.

Termoizolačná farba Superconfort od San Marco je ideálna i v prípade, že je dom zateplený, no v miestach ako kuchyne, kúpeľne, komory či pivnice sa kondenzuje vlhkosť.  Je vhodný i v prípade hľadania úspor na energiách, keďže sa intenzívne nevykurujú steny, ale priestor v miestnostiach. Steny sú po zapnutí kúrenia prakticky okamžite teplé aj na dotyk a dá sa tak efektívne regulovať teplota v miestnosti. Nanášať sa dá na omietky, sadrokartón i betón a jeho výhody ocenia aj majitelia reštaurácií, jedální, v nemocničných zariadeniach, saunách a wellness centrách či plavárňach.

Ďalším produktom od SAN MARCO  je Combat 444 – profiplesňové aditívum. Používa sa ako prídavok do tradičných interiérových alebo exteriérových farieb. Zachová pôvodný vzhľad farby a zabezpečí, že po    vymaľovaní je stena odolná voči plesni.

Zdieľajte tento článok

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Nenašli ste, čo ste hľadali?

+421 903 404 131

profipaint@profipaint.sk