Brown sofa and a wooden table in living room interior with plant,concrete wall.3d rendering
Tento článok pre Vás napísal PROFIPAINT

Tento článok pre Vás napísal PROFIPAINT

Sme certifikovaní predajcovia produktov a realizátori náterov San Marco

Škandinávsky štýl

Medzi najaktuálnejšími trendmi v oblasti interiérového dizajnu vyniká škandinávsky štýl svojou schopnosťou jednoduchým a funkčným spôsobom vylepšiť architektúru priestorov.
Škandinávsky štýl

Škandinávsky štýl

Ležérny štýl, ale v skutočnosti navrhnutý s čistými líniami a kvalitnými textúrami, pozostáva z vkusne zvoleného nábytku tak, ​​aby zaplnil miestnosti bez toho, aby ich zaťažil.

Škandinávske domy sú často veľmi eko-zelené: veľká pozornosť venovaná recyklácii, materiálom a spôsobu výroby nábytku je prvkom, ktorý je synonymom tohto štýlu. Spojenie s prostredím však nekončí.

Škandinávci sú preslávení tým, že vždy mali silnú väzbu a úctu k prírode. To sa veľmi prejavuje v ich životnom štýle zameranom na exteriér. Napriek chladu sa ich láska k prírode prejavuje práve v používaní dreva vždy prítomného v domácnostiach a ponechaného v prirodzenom stave.
Typické severské odtiene

Typické severské odtiene.

Štýl nábytku, ktorý ponecháva priestor pre tvorivosť, dáva príležitosť vytvoriť priestory, ktoré vplývajú na relaxačné a pohodové pocity a dodávajú jedinečný charakter.

Čo sa týka farby stien, v severnej Európe, kde sa tento štýl zrodil, prevládajú vo väčšine priestorov odtiene bielej. To preto, aby sa čo najviac využilo niekoľko hodín svetla, ktoré sú k dispozícii počas zimy. Tým sa izby stávajú jasnejšími a svetlejšími. S bielou sa v tomto štýle kombinujú tmavšie farby od vyváženej a prísnej indigovej modrej až po klasickú eleganciu čiernej farby, ktorá sa hodí vo všetkých odtieňoch a vytvára zaujímavé chromatické hry.

Ak teda plánujete vytvoriť svoj domov v škandinávskom štýle inšpirujte sa pri výbere farieb ponukou odtieňov od SAN MARCO.

Zdieľajte tento článok

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Pozrite si aj ostatné články

© 2022 PROFIPAINT  | Informácie o súboroch cookies | Ochrana osobných údajov

+421 903 404 131

profipaint@profipaint.sk