titulka
Picture of Tento článok pre Vás napísal PROFIPAINT

Tento článok pre Vás napísal PROFIPAINT

Sme certifikovaní predajcovia produktov a realizátori náterov San Marco

Ako odstrániť zaschnutú farbu z okien

Nie vždy sa človeku chce pri maľovke dôkladne zakryť všetky plochy, na ktoré sa nemá dostať farba a potom dodatočne zistíme, že skončila napríklad na oknách. Zatiaľ čo pri koberci (venovali sme sa mu v tomto príspevku) je čistenie od zaschnutej farby zložitejšie, pri oknách je to naozaj rýchlo riešiteľný problém 🙂 Nižšie uvádzame viacero spôsobov jeho riešenia.

1.

Zoškrabte farbu žiletkou: Pri tejto možnosti treba byť opatrný, aby ste nepoškrabali sklo, no jej výhodou je, že sa vyhnete (prácnejšiemu) umývaniu.

2.

Použite teplý ocot: Stačí ho trochu zohriať v mikrovlnnej rúre alebo na sporáku a znásobíte jeho schopnosti. Výhoda tohto riešenia je, že ocot máte takmer určite doma a ušetríte si cestu do obchodu.

3.

V prípade syntetických farieb použite chémiu: Acetón, lieh, riedidlo – možností je veľa a fungujú všetky. Výhoda je ich vysoká účinnosť, pokiaľ vám nevadí ich zápach a máte ich po ruke.

4.

V prípade vodou riediteľných farieb použite teplú vodu: Stačí ju nechať na farbe chvíľu pôsobiť a potom by sa mala dať jednoducho odstrániť.

Tak či tak môže byť čistenie okien od farby časovo náročný proces, preto do budúcna odporúčame radšej okná dôkladne zakryť igelitom 🙂

V PROFIPAINT sme ich certifikovaným predajcom a špecialistom na dekoratívne omietky známe aj ako benátsky štuk. Navštívte nás v predajni v bratislavskom R1 Centre, kde Vám radi poradíme a namiešame až 1 200 rôznych odtieňov farieb 🙂

Zdieľajte tento článok

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Nenašli ste, čo ste hľadali?

+421 903 404 131

profipaint@profipaint.sk