rozmery velkosti2
Tento článok pre Vás napísal PROFIPAINT

Tento článok pre Vás napísal PROFIPAINT

Sme certifikovaní predajcovia produktov a realizátori náterov San Marco

Ako zväčšiť miestnosť maľovkou

Veľkosť miestnosti nezmeníte, no môžete zmeniť dojem z jej veľkosti 🙂 Všetko je to o tom, akým spôsobom ju vymaľujete a v tomto článku Vám predstavíme 8 rôznych možností.

Pozrite si jednotlivé typy vymaľovania miestnosti

Zväčšenie priestoru

Čisté biele steny opticky zväčšujú priestor a platí to ešte viac pri dobre presvetlených priestoroch. Pričom pozor, voľba bielej farby je v tomto prípade kľúčová.

Natiahnutie priestoru

Ak sa Vám zdá priestor krátky, stačí vymaľovať jeho obvodové steny rovnakou farbou a vytvoríte dojem väčšej hĺbky. Dôležité je, aby ste ponechali strop v bielej farbe, inak docielite opačný efekt (viac info nižšie).

Zúženie priestoru

Správnou maľovkou sa dá priestor aj zúžiť. Stačí vymaľovať jeho protiľahlé steny rovnakou farbou a stredná stena spolu so stropom vytvoria dojem väčšej dĺžky.

Zvýraznenie steny

V tomto prípade ide skôr o dizajnovú úpravu ako hru s perspektívou. No výsledok dokáže dodať priestoru ten správny šmrnc, tak by bola škoda tento tip vynechať 🙂

Predĺženie priestoru

V tomto prípade ide o obrátený efekt ako pri zúžení priestoru. Dôležité je vymeniť „garde“ farieb a ponechať protiľahlé steny v bielej, aby vytvorili dojem väčšej dĺžky miestnosti.

Zníženie priestoru

Menej používané riešenie, ale prečo nie? 🙂 Pokiaľ máte radi útulnejšie priestory, no nechcete úplne prísť o ich svetlosť, môže byť stmavenie stropu ideálne riešenie.

Skrátenie priestoru

A pokiaľ patríte medzi šťastlivcov, ktorí majú viac podlahovej plochy, ako by chceli, tak viete priestor aj opticky skrátiť 🙂 

Zmenšenie priestoru

A na záver – pokiaľ ste fanúšikom útulných priestorov, najjednoduchšie riešenie je vymaľovať všetky steny do tmavšieho odtieňa, čím sa priestor pocitovo uzavrie/zmenší 🙂

Pozrite si galériu všetkých typov maľovky

V PROFIPAINT sme ich certifikovaným predajcom a špecialistom na dekoratívne omietky známe aj ako benátsky štuk. Navštívte nás v predajni v bratislavskom R1 Centre, kde Vám radi poradíme a namiešame až 1 200 rôznych odtieňov farieb 🙂

Zdieľajte tento článok

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Nenašli ste, čo ste hľadali?

+421 903 404 131

profipaint@profipaint.sk