mold in the corner of the window on a white wall Texture background.
Tento článok pre Vás napísal PROFIPAINT

Tento článok pre Vás napísal PROFIPAINT

Sme certifikovaní predajcovia produktov a realizátori náterov San Marco

Boj proti plesniam so systémom combat

Boj proti plesniam so systémom Combat.

Prítomnosť plesní nie je len estetickým problémom domácností, ale predstavuje tiež zdravotné riziko: pleseň môže spôsobovať zdravotné problémy a to najmä citlivým osobám ako sú deti, alergici, astmatici alebo staršie osoby.

Ako sa účinne brániť vzniku plesní?

Proti plesniam sa dá brániť: miestnosti je dobré často vetrať, aby sa zabezpečila správna výmena vzduchu a znížila vlhkosť, predovšetkým v kúpeľniach a kuchyniach, a ak je to možné, snažte sa nesušiť bielizeň vo vnútri. Rovnako je dôležité dostatočné kúrenie.

Odstániť pleseň znamená udržiavať zdravú domácnosť a zlepšiť kvalitu života.

Ak sa však už pleseň na stene vytvorila netreba tento fakt podceňovať. Či už sa pleseň vytvorila v dôsledku zvýšenej vlhkosti v domácnosti alebo v dôsledku vzniku tepelných mostov, t.j. stret teplej a chladnej steny je potrebné pleseň odstrániť a rovnako zamedziť jej návratu.

Systém COMBAT – stop plesniam v 3 krokoch

1. fáza: Odstánenie. Pleseň odstránime prípravkom COMBAT 222 – čistiaci prípravok na odstraňovanie plesní a rias. Prípravok nanesieme priamo na podklad a necháme pôsobiť asi 30 minút, potom povrch dôkladne umyjeme čistou vodou. V prípade potreby opakujeme až do úplného odstránenia plesne. Combat 222 je možné použiť aj na veľmi malé plochy napadnuté plesňami bez toho, aby sa obnovil ich pôvodný vzhľad bez nutnosti maľovania.

2. fáza: Zabránenie opätovnému vzniku.Prevencia a zabránenie opätovnému vzniku plesne s prípravkom COMBAT 333 – dezinfekčný a protiplesňový prípravok na steny. 2-3 hodiny od 1.fázy nanesieme štetcom prípravok Combat 333.

3. fáza: Záverečný náter. Po uplynutí najmenej 24 hodín od 2.fázy nanesieme záverečný náter – farbu. Na výber máme niekoľko možností:

– Superconfort – termoizolačný, antikondenzačný náter proti plesniam. Efektívne riešenie pri tepelných mostoch, takzvaná tekutá izolácia. Náter je samozrejme vodouriediteľný.

– Combat 999 EW – vodouriediteľný náter proti plesniam s vysokou belosťou. Ideálny do priestorov s vysokou vlhkosťou ako sú kuchyne, kúpeľne, pivnice.

– Combat 777 – vodouriediteľný náter proti plesniam, vysoká krycia schopnosť.

Všetky uvedené nátery je možné tónovať do požadovaného odtieňa.

Zdieľajte tento článok

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Pozrite si aj ostatné články

© 2022 PROFIPAINT  | Informácie o súboroch cookies | Ochrana osobných údajov

+421 903 404 131

profipaint@profipaint.sk